אודות


שלמה רוטשילד הוא
מנטור בכיר המתמחה בליווי מנהלים ובעלי תפקידים בכירים בארגונים כבר קרוב לעשור.
את הכשרתו קיבל באוניברסיטת חיפה ואת הידע והניסיון צבר באלפי שעות עבודה בשטח כמנטור למנהלים. 
שלמה רוטשילד בא מתחום הניהול, במשך למעלה משלושים שנה מילא תפקידי ניהול בכירים בארגונים מובילים כמו כתר פלסטיק, אבן קיסר, קבוצת פיניש ואחרים.

כמנטור, מטרת עבודתי היא מימוש הפוטנציאל של המנהל, הן ברמה האישית והן ברמה הארגונית.
הבחירה בתפקיד המנטור מאפשרת לי להעמיד את הניסיון והידע שרכשתי, לתועלתם של מנהלים אחרים, לעזור להם להשיג את היעדים והמטרות שהם מציבים לעצמם.
לשמחתי, אני זוכה לשמוע ממנהלים רבים שעוברים איתי תהליך, שמעבר להבנה המקצועית, אני יוצר עבורם מקום בטוח ואמפטי, מקום שבו הם יכולים להרגיש בטוחים, לא רק עם ההצלחות אלא גם עם הספקות והלבטים.

במהלך שנות פעילותי הצליחו מנהלים שעבדו איתי להוביל תהליכי שינוי משמעותיים ביותר, לצמוח ולגדול בהצלחה רבה לתוך סיטואציה חדשה ולמצוא את המקום הנכון ביותר למימוש ההתפתחות ברמות השונות, האישית והארגונית.

ראיתי לא אחת את הבדידות של מנהלים בראש הפירמידה. דווקא במקום הזה חשוב שיהיה למנהל ממי לשאוב השראה ואופטימיות, מתוך ההנחה שהעידוד והכוח שיקבלו יעזור להם להיות הרבה יותר טובים ומצליחים בתפקיד. כמנטור חשוב לי שהם ידעו שהם יכולים לסמוך עלי ושתמיד אמצא דרך שתכוון אותם אל עבר חצי הכוס המלאה.

אני מאמין שכל אדם הוא מנהל. תוך עבודתי נוכחתי לדעת הלכה למעשה שהכלים אותם אני מציע לליווי מנהלים בארגונים, טובים ותקפים גם לאדם בודד הנמצא תקוע בצומת החלטה, שנדרש לארגן מחשבה ולקבוע סדר עדיפות ותוכנית פעולה. בזכות אנשים כאלה, שלקחו על עצמם את המחוייבות לעשות שינוי שיוציא אותם אל דרך המלך, בזכותם למדתי שאכן, כל אדם הוא מנהל. 

היכן נמצאים מקומות המפגש שלי עם המנהל

המסע המשותף של המנהל ושלי המנטור מכוון בעיקר לתחומים בהם יקבל המנהל את הערך המוסף הגבוה, הם גם אלה שיתרמו יותר מתחומים אחרים להצלחתו:

  • עיצוב חזון אישי וארגוני ממוקד ומשרת את מטרות הקריירה.
  • גיבוש מערכת ערכי ליבה ככלי ניהולי מכוון.
  • בחירה מושכלת של יעדים ומטרות ותוכנית פעולה להשגתם, קביעת סדרי עדיפות וחיזוק מיומנויות בחירה.
  • בניית מערכת אנושית פתוחה וניהול תקשורת אפקטיבית.
  • פיתוח סמכות ניהולית מבוססת בטחון עצמי, בהירות, קשב, חזון. 
  • בניית יכולת ניהול במצבי לחץ, כזו שרואה בכל משבר גם הזדמנות.

לאנשים שבוחרים לעבוד איתי על חיזוק יכולות הניהול שלהם את עצמם, אני מציע ליווי דומה אך בנגיעה יותר אישית, במיקוד על זיהוי וחיזוק יכולות שיתרמו יותר לשינוי ושיפור חייהם.

ערכי הליבה המכוונים את העשייה שלי לניהול עם משמעות

יושרה. בניית מערכת יחסים מבוססת על יושרה, שלמות, הגינות, יושר וכנות, שהכרחית לתהליך שמכוון לשינוי אמיתי.
אנושיות ויחס אישי
. ראיית האדם שמאחרי המנהל, כיבוד וקבלה שלו כאדם שלם, חיזוק צדדים באישיות שיתמכו בבנייתו כמנהל מצליח ומשמעותי לסביבתו האנושית.
מקצוענות. ניהול הוא מקצוע. ניהול טוב הוא ביצוע נכון של התפקיד. ניהול מצויין הוא ניהול עם משמעות, כזה שרואה בניהול אורגניזם חי ונושם שמבקש טעם ותכלית.
אופטימיות. תפיסת העבודה שלי תואמת את תפיסת חיי, הבוחנת ללא הפסק את מרחב האפשרויות ובוחרת מתוכן, מרחיבה את שדה הראייה של המנהל, מחברת אותו שוב ושוב לראות את חצי הכוס המלאה.