מי מכיר את המנהל?

אין לי מושג את מי אפגוש. אמנם תיאמתי פגישה בארגון אליו הגעתי אבל אמרו שהמנכ"ל יהיה עסוק ויהיה מישהו אחר. כך אני מוצא את עצמי יושב מול ר. שהיא אישה בשיפולים הדרומיים של קורות החיים שלה ואלמלי מילאה את התפקיד רם המעלה של מנהלת משאבי אנוש, "וכוח-אדם", היא מעדכנת אותי כדי שלא אחתוך בסיבוב, ספק אם היינו נפגשים. "מנהלת משאבי אנוש וכוח אדם ואני גם אחראית להסעות  עובדים ואם יש תקלה בהחלפת משמרות בלילה תהיה בטוח שיתקשרו אלי..".
נרגש מגודל המעמד אני מבין שלא תמו פעליה של אשת חיקי ומניע את ראשי מעלה מטה כדי לאשר את דריכותי לקראת ההמשך:|
 "הם בטוח יודעים להעריך את תרומתך לארגון...".
"הם" , חלק מקוראי עלולים שלא לדעת את התרגום, "הם" זו הגדרה כוללת לשכבה של המכהנים מעל ר. בארגון ותפקידם, בד בבד עם מילוי חלקם במטלות הארגון, גם להכיר תודה על זכותם לחלוק עם ר. בלטה סמוכה.|
- "הם יודעים", ר. אינה מטילה ספק ביכולתה לגרום ל"הם" לדעת, "הם לרגע לא שוכחים..".
ר. היא אשה חזקה. היא לא מנהלת הארגון, גם לא מקבלת החלטות מאד חשובות, גם לא בכל דבר מתייעצים בה, ובכל זאת עודנה אשה חזקה.
- "את אשה חזקה..", אני בודק את התובנות שלי, "מה עושה אותך כה חזקה?" 
- "מה שעושה אותי לחזקה", היא מסבירה לי בגילוי לב בהיר ומפתיע, מקבלת בשמחה את האיבחון שלי, "זה שאולי אין לי די כוח לגרום להחלטות להתבצע, אבל יש לי די כוח לגרום להן שלא להתבצע... אתה מבין? המנהלים, אתה יודע", ר. ממשיכה, נהנית להגיש את שעת החסד הנופלת בחלקי, "המנהלים הולכים לישיבה, מדברים על דברים חשובים, מקבלים החלטות חשובות ומיד עוברים לישיבה הבאה. שמת לב שהפעולה הניהולית הכי חשובה שהם עושים נקראת 'ישיבה'? כאילו לישיבה עצמה, לפעולת הישיבה, יש סגולות המשפיעות לטובה על הארגון... , אבל תעזוב את זה. כל מה שרציתי להגיד שמרוב ישיבות הם אינם עוסקים בשאלה החשובה 'מה קורה עם ההחלטות' שלהם.."
- - - - הגעתי לארגון הזה מתוך רצון להציע להם להשתמש בשירותי. ביקשתי להתקבל אצל המנכ"ל אך הוא היה עסוק, או אולי זו היתה דרכו לומר לי שאני לאו דווקא בראש שלו: "תיפגש עם ר.", אמרה לי ר. אחרת. מזכירתו של המנכ"ל, "היא זאת שמטפלת אצלנו." 
אני חש אכזבה: "אם שולחים אותי לממונה על משאבי אנוש", ויסלח לי א.ב. על שגם לי יש ממונה משלי, "כנראה איני ראוי ליותר מזה."
- "אתה ראוי",  על המצח שלי נכתבת באותיות קידוש לבנה חליפת המחשבות שלי ור. היושבת מולי אינה מתקשה לקרוא בה, "ברור שאתה ראוי. מבלי שידעת", הצניעות חוגגת, "הופנית למי שבאמת חשוב בארגון שלנו!"
כפי שכבר הבנו, ר. אינה יושבת בראש הפירמידה. היא אינה קובעת את מדיניות הארגון וגם אינה יושבת במרבית הפורומים החשובים. אם תשאלו אותה היא לא תדע לנקוב בגובה הרווח התפעולי של הארגון בשנה שחלפה, אולי כלל אינה יודעת מה זה בדיוק רווח תפעולי. בדרך כלל היא לא תהיה הכתובת הטבעית שלכם בארגון, אלא אם תרצו למכור לו מזלגות חד-פעמיים או לקיים יום עיון למלגזנים בנושא תזונה נכונה.
ובכל זאת?
בכל זאת יש ערך רב לרכוש את אמונה. ערך קריטי. היא יושבת בנקודת מפתח. המבינים מבינים. אלה שאינם מבינים, כנראה גם לא יבינו. כיוון שכמו שקודם נאמר, אולי אין לה לר. די כוח לגרום להחלטות להתבצע, אבל יש לה מספיק כוח כדי לגרום להן שלא להתבצע... 
- "איך? מה את עושה?"
- "לא הרבה צריך לעשות", אני מבין ששיחתנו הנה זה מסתיימת, "כמה זמן לוקח לי לדעתך להעביר את המכתב שלך לסל המיחזור?"

אתם כאן: דף הבית הבלוג מי מכיר את המנהל?