וורן באפט והמנכ"ל

 

את הסיפור הזה תרם לי לאחרונה אחד המנהלים איתם אני עובד. "זה לא אני המצאתי", הוא אמר, וכמובן הסכים שאביא את הסיפור כלשונו. אז הנה הסיפור לרשותכם:

  הוא ישב בפארק. כולם אמנם קראו לו המנכ"ל אבל עכשיו הוא ישב בפארק ולא ידע מה לעשות. החובות היו עצומים. הנושים לא הפסיקו לצלצל ולשאול מה קורה עם התשלומים,  העובדים רצו העלאה, הלקוחות רצו הנחה, שום דבר לא הצליח לו. איך יוצאים מהבלאגן הזה? אם רק היה לי את הכסף לעשות את מה שצריך לעשות... כך חשב לעצמו.

לפתע הופיע איש זקן וחביב והתיישב על הספסל לידו.
"מה מציק לך, אישי הצעיר?"
משום מה הרגיש המנכ"ל נוח והתחיל לספר לזקן על צרותיו. הזקן הקשיב קשב רב  ואז אמר לפתע ש"נראה לו שהוא דווקא יכול לסייע...". עודו מדבר כבר הוציא מכיסו פנקס צ'קים, וכתב משהו.
"כשנפגש כאן עוד שנה", אמר, "תזכור להחזיר לי את הכסף". חייך, השאיר את הצ'ק על הספסל, והלך. המנכ"ל הביט על הצ'ק ונדהם: השם שהופיע על הצ'ק היה של לא אחר מאשר וורן באפט, אחד מעשירי תבל. הסכום היה 5 מיליון דולר!!. |לפתע הרגיש איך קומתו מזדקפת, איך ריאותיו מתמלאות אויר, ואיך מבטו מתיישר קדימה. הוא צעד למשרדו, הניח את הצ'ק בכספת, ואמר לעצמו: "עכשיו שיש לי את הגיבוי של 5 מיליון הדולרים האלה, אוכל לעשות את מה שצריך לעשות!".
הוא החל לנהל משא ומתן לפריסת חובות מול הספקים, הגדיל את האשראי מול הבנקים, קידם את העובדים הטובים ופיטר את הבינוניים. הוא יצר שיתופי פעולה חדשים והשיק שירות חדש בעל ערך מוסף והעסק חזר ועלה על מסלול ההמראה.

עברה שנה. על הספסל בגן ממתין ידידנו  המנכ"ל לפגישה עם וורן באפט. הוא מחזיק בידו את הצ'ק, אותו צ'ק שהחליט לא להפקיד, הצ'ק שהעניק לו את הבטחון לעשות את מה שנכון לעשות. ווורן באפט אכן מגיע. צועד לעברו ומחייך. 
הוא מתיישב מולו על הספסל אך טרם פצה את פיו רצה אליו אשה במדים לבנים של אחות, תופסת אותו בידו וצועקת: "זו פעם אחרונה שאתה בורח לי ככה! תפסיק להטריד אנשים ברחוב", היא נוזפת בו. 
"אני מקווה שהוא לא הטריד אותך", היא פונה אל המנכ"ל, "הוא בסך הכל זקן חביב שסובל ממחלת נפש. הוא מסתובב ומציג את עצמו בתור וורן באפט. אני מקווה שתסלח לו".
המנכ"ל ההמום הביט בצ'ק שבידו והבין שכל הציק הזה הוא בכלל זיוף של חולה נפש. הוא חשב שיש לו ביד 5 מיליון דולר מאחד המשקיעים הטובים בעולם אך זה היה בלוף. סתם בלוף.
אבל, המשיך וחשב אל עצמו, הזיוף הזה, הוא שלמעשה העניק לי את הבטחון לעשות את הדבר הנכון. היכולת לעשות את הדבר הנכון תמיד היתה בידי, בתוכי, אך ללא הצ'ק הזה לא הייתי מצליח להוציאה לפועל.
ועם המחשבה הזו חייך לעצמו ופנה לדרכו.

ואתם, איפה פוגש אתכם הסיפור הזה? איזה סיפור, אילו אימצתם לעצמכם, היה מאפשר לכם להוציא לפועל את חלומותיכם? איזה סיפור היה נותן לכם את האמון בעצמכם, את הכוחות לקחת את ההזדמנויות שהעולם מציע לכם...?


 

 

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

אתם כאן: דף הבית הבלוג וורן באפט והמנכ"ל