מנטורינג למנהלים כגישה לשיפור ביצוע והצלחה

צריך לעשות אחרת

איך נראית המציאות שלך המנהל? האם אתה נמצא במקום בו אתה רוצה להיות או שהיית שמח להשיג תוצאות אחרות?
התוצאות בחיינו הן פועל יוצא של  ה ד ר ך בה אנו חושבים,והדרך בה מנוהלים הרגשות, השאיפות והגישות שלנו. כל פעולה שנעשתה אי פעם, גם אם נעשתה באופן לא מכוון, נעשתה משום ש"המנכ"ל" שיושב לנו בראש ומקבל את ההחלטות, משתמש בתוכניות פעולה מסוימות.
כשאיננו מצליחים להשיג תוצאה מסוימת, ננסה לעתים קרובות להשיגה שוב ושוב. אך היות ואנו ממשיכים לפעול בהתאם לאותן תוכניות פעולה, נמצא עצמנו עושים "עוד מאותו הדבר" וכך נמשיך ונשיג שוב ושוב את אותה תוצאה מאכזבת. כדי לפרוץ דרך התקרה השקופה שבולמת אותנו מלהגיע להיכן שהיינו רוצים להגיע, אנו נדרשים לעשות דברים אחרת, בעזרת המנטור.

מה הוא המנטורינג

המנטורינג למנהלים המוכר בישראל הוא שילוב מנצח של האימון (Coaching), ייעוץ וחניכה. המנטורינג הוא תהליך שתכליתו התפתחות אישית ומקצועית של המנהל, בדרך להיות מי שהוא רוצה להיות, לעשות את מה שהוא רוצה לעשות ולהשיג את מה שהוא רוצה להשיג. כל תחום לעצמו, השאירו מחוץ לתמונה. הוא יוצר אינטגרציה בין התחומים ומאחד אותם לפתרון ליווי הרבה יותר שלם!
מנטורינג למנהלים הוא גישה לשיפור ביצועים המציעה לחדול מלפעול באופן אוטומאטי, לזהות את הקשיים, להגדיר יעדים רצויים, ולמצוא דרך ליישומם ממקום של פתרונות יצירתיים, במקרים רבים הפוכים לאלה המוכרים לנו.

לאיזה מנהל מתאים המנטורינג

המנטורינג מתאים לכל מנהל בעל בשלות רגשית המוכן לקחת על עצמו מחויבות אישית ואומץ לחקור, לשחרר ולצאת מתחום הנוחות הישן ולבחור ולתרגל הרגלים חדשים. עם זאת, הנכונות לבדה עלולה לא להספיק; יש קושי לעשות את זה לבד וזקוקים למנטור, לחונך, כדי שישאל אותנו שאלות משמעותיות, יאתגר אותנו להעלות את הרף, יעודד התנסויות ממוקדות ויעזור לנו לבקר ולמדוד את התוצאות.
המנטורינג מספק למנהל תשומת לב אישית וצמודה, מיקוד בפתרון בעיות, הנעה והשראה יצירתיים וזיהוי מוקדם של בעיות לצורך פתרון מלא, מתוך אמונה שלכל  בעייה יש תוצאה, שאם תושג תפתור את הבעייה.
המנטורינג מהווה שותפות מקצועית מתמשכת בין מנטור למנהל. המנטור אינו מחפש ליקויים או חוסרים. הוא שואל את התפיסה מהאימון הרואה במנהל  א ד ם  ש ל ם . המנטור אמור אמנם להבין היטב את תחום העיסוק של המנהל אך אינו אמור להיות "מומחה" מייעץ. תפקידו הוא לחשוף, להעצים, לעודד ולפתח את הכישורים, המשאבים והיצירתיות שכבר נמצאים אצל המתאמן. הבסיס הוא שותפות "בגובה העיניים" כאשר מומחיות המנטור היא ביצירת סביבת גילוי וצמיחה, מאתגרת ובטוחה . יש חשיבות ממדרגה ראשונה להתאמה אישית בינו לבין המנהל.

המנטורינג, מה הוא עושה

המנטורינג מטמיע הרגלים חדשים ומאפשר לפרוץ מעבר למחסומים המקשים על השגת המטרות, לצאת ממרוץ העכברים המתיש, להשתחרר מהרגל התירוצים, ולהתחייב לשיפור והישגים. המנטורינג מזמין את המנהל לבנייה והגשמת חזון אישי, ולהגיע לאיזון משופר בחיים. הוא מפתח שפת תקשורת פשוטה המבוססת על חשיבה תוצאתית שמאפשרת ניהול אפקטיבי בהמשך הדרך וללא תלות במנטור.
מעבר להיות המנטורינג טרנד עדכני, התוצאות והתועלות שמושגות הן לא רק של שיפור כזה או אחר, אלא סיכוי לשינוי מהותי, עמוק ובלתי חוזר, המשפיע על כל תחומי החיים.

אתם כאן: דף הבית מאמרים ניהול ומנטורינג מנטורינג למנהלים כגישה לשיפור ביצוע והצלחה